Головна » Файли » Розробки уроків

Підсумковий урок за темою «Українські народні казки».
2018-03-27, 9:37 PM

Мета: систематизувати знання дітей про українські народні казки;  перевірити рівень сформованих в дітей знань, умінь, навичок;

 розвивати пізнавальні й творчі здібності, уяву, фантазію;

виховувати інтерес до читання доброту,  працелюбність, чесність.   

Обладнання: мультимедійна презентація, маски тварин, картки з завданнями для роботи в групах, тестові завдання. ілюстрації казкових героїв, картки для оцінювання.

Тип уроку:  урок узагальнення й систематизації знань.

                                               ХІД УРОКУ

 I.  Організаційна частина.

На  нашому  уроці  присутня  Мудра   Сова  з  лісової  школи.

                      Ми завзяті подорожні,

                      Сили в нас непереможні.

                      Кажем правду, не жартуєм:

                      В край казок ми помандруєм.

(Поділ на групи)

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Вправи для розвитку дихання

  • «Задми свічку»;
  • «понюхай квіточку»;
  • «пий чай із блюдця»;
  • «насос».

2.Гра «Озвуч малюнок»

Немовля – уа-уа-уа.

Мишка –  пі-пі-пі.

Півень – ку-ку-рі-ку-у-у.

Жабка – скре-ке-ке-е-е.

Тигр – р-р-р.

3. Розчитування за складовою таблицею

4. Гра «Блискавка»

Доброта, чесність, працелюбність, дружба, взаємодопомога.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

     - Ми завершуємо подорож сторінками українських народних казок.

   Сьогодні на уроці ми ще раз згадаємо улюблені твори, а також дізнаємось, чи уважні ви читачі. Пропоную здійснити мандрівку у країну Казок. Всі вирушаємо в дорогу!

(Звучить запис звука потяга. Діти імітують його рух.)

ІV. Узагальнення та систематизація знань учнів
     Подорож  країною Казок. Робота в групах. 
 - За правильні відповіді ви будете отримувати жетони із зображенням Мудрої сови. Вони допоможуть оцінити ваші знання.
1. Станція   «Асоціації»
На аркуші паперу складіть «Асоціативний кущ» до слова казка.
 - Кожна група по черзі називає одну асоціацію. Перемагає та група, яка скаже останнє слово.

(Знову звучить запис звука потяга. Діти імітують його рух.)

2. Станція  «Впізнай героя» (за висловлюванням)
  • Кожна група отримує картку, на якій записані висловлювання героїв казок. Потрібно впізнати героя.
 - А знаєш, я тепер уже не їм м'яса, самі овочі.
 - Постривайте! Ви мені спочатку скажіть: хто знайшов колосок?
 - Гу-гу-гу! Як вас багато! Пустіть і мене!
 - Славна, братці, компанія, і каша гарно кипить, та нічим долить.
Діти зачитують свої відповіді. Зображення героїв з'являються на слайдах.

(Звучить запис звука потяга. Діти імітують його рух.)(Слайд 8-9)

3.Гімнастика для очей.
    1) Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно   рахуючи до 5. Повторити 3 рази.

   2)У середньому темпі проробити 3 – 4 кругових рухів очима в правий бік, стільки ж само - у лівий. Розслабивши очні м’язи, подивитися вдалечінь – на рахунок 1 – 6. Повторити  2 рази.

 4. Станція « Тестування «Чи уважний ти читач?»
 - Запишіть правильні відповіді на аркушах паперу. 

 - Обміняйтеся аркушами з іншою групою. Виконайте взаємоперевірку і оголосіть результати. (Слайд 10-11)

         1. Ти прочитав розділ:

  А) Українські народні пісеньки;

  Б) Українські народні ігри;

  В) Українські народні казки.

  2. Закінчи прислів'я: "Хто багато читає, той багато…":

  А) спить;

  Б) знає;

  В) встигає.

  3. Скільки звірів жило у дідовій рукавичці:

  А) четверо;

  Б) семеро;

  В) восьмеро.

  4. Закінчи речення: "Лисиця хижа, улеслива, а їжак…":

  А) розумний;

  Б) гарний;

  В) злий.

  5.Цап з бараном залізли на:

  А) ялину;

  Б) тополю;

  В) дуб.

        6. У якій з прочитаних казок найбільше дійових осіб:

  А) "Рукавичка";

  Б) "Колосок";

  В) "Лисиця та їжак".

  7. Закінчи речення: "Нема за що нероб і ледарів…":

  А) пирогами частувати;

  Б) в гості звати;

  В) в друзі брати.

Відповіді до тестів:1)в,  2)б,  3)б,  4)а,  5)в,  6)а,  7)а. 
5.Фізкультхвилинка «Незвичайні пасажири»
6.  Станція  «Склади малюнок. Впізнай казку.»

7. Станція  «Театральна».

Діти отримують завдання.

1 група — підготувати інсценізацію уривку із казки «Рукавичка» (за вибором учнів).

2 група —  підготувати інсценізацію уривку із казки «Лисиця та їжак» (за вибором учнів).

3 група — підготувати інсценізацію уривку із казки «Цап і баран» (за вибором учнів).

4 група — підготувати інсценізацію уривку із казки «Півник і двоє мишенят» (за вибором учнів).

8. «Кінцева зупинка»

   - Час повертатися додому. Для того щоб допомогти машиністові швидше нас довезти, відновіть прислів'я, у яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу!

  • Казки маленькі, а …(розуму в них багато).
  • На язиці медок, а …(на думці льодок).
  • Маленька праця краща…(за велике безділля).
  • Без труда …( нема плода).

Висновок разом:

  • Казка вчить, як …( на світі жить).

V. Підсумок уроку

— Чи сподобалася вам подорож?

  • Як називається країна, якою ми мандрували ?

 «Чемоданчик вражень» (Емоційна рефлексія уроку).

  • Учні називають (складають в чемоданчик) свої враження від уроку.

  Оцінювання.

-  На  нашому  уроці  була присутня  Мудра   Сова  з  лісової  школи. Підрахуйте жетони з її зображенням.

 Вона  дуже  задоволена  вами.  Ви  були  активні,  давали  повні  відповіді.    Сова  повертається  у  свою  школу,  до  своїх  учнів,  а  вам  каже:  "До  нових  зустрічей".

VI.  Домашнє  завдання.

Підготувати відповіді на запитання в кінці розділу.

Намалювати  малюнок  до  будь-якої вивченої казки ( за бажанням).

Категорія: Розробки уроків | Додав: migutsa1985
Переглядів: 186 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar