Головна » Файли » Керівник методоб'єднання вчителів 1-4 класів |
2018-03-25, 4:10 PM | |
Мета: розширювати знання учнів про свою державу; повторити з дітьми поняття «Батьківщина», «держава». Розвивати почуття патріотизму, увагу пам'ять, мислення. Виховувати любов до рідного краю. Обладнання: Записи на дошці, малюнки із зображенням державних символів України : тризуб, прапор, гімн; народні символи: верба, калина, рушник. ХІД УРОКУ I. Організація учнів - Шановні батьки, любі діти! Тема заходу «Мій рідний край – моя Миколаївщина". Проведемо ми його у вигляді гри-мандрівки. Подорожуватимемо на крилах журавлів, адже цей птах вважається народним символом України. ІІ. Походження назви «Україна» - Чи знаєте ви, звідки пішла назва нашої країни? Ось послухайте таку легенду. ЛЕГЕНДА ПРО УКРАЇНУ Колись давним-давно в одному селі жила бідна вдова. Не було в неї ніякої втіхи від життя, тільки одна важка робота. І ось настав радісний день. В неї народилась дівчинка — маленька, крихітна, гарненька. І мати стала думати, яке ім'я дати своєму дитяті. Тут, звідки — невідомо, осяяна маревом, з'явилася в хаті чарівниця. Вона з тривогою і жалістю дивилася на немовля і сказала вдові: «Не давай дитині імені, вона сама його знайде, а якщо даси, то вона помре». Дівчина росла-підростала, була розумною, слухняною, але невеселою, часто журилася тим, що у неї немає імені. У ось їй виповнилось 16 років. Задумала вона вирушити у білий світ, щоб знайти своє ім'я. Мати ніяк не хотіла розлучитися із своєю донькою, але вона була невідступна і потайки вирушила в дорогу. Бідна вдова почекала день, другий, не витримала розлуки і пішла свою дочку шукати. Ішла, йшла і вийшла в чисте поле, жовте-жовте і пшеницею колоситься. В чистому блакитному небі ластівки кружляють, світить ясне сонечко. І бачить мати — спить на полі дівчина, її дочка, та така гарна, що вона мимоволі замилувалась нею. Раптом потемніло синє небо, здійняв вітер куряву, полягла до землі колосиста пшениця. Почувся тупіт та іржання коней, брязкання зброї, вигуки чужою мовою. Це були війська хана Батия. Попереду їхав сам хан. Раптом він зупинився, побачив красуню-дівчину, вигукнув: «Укра-юина», що на його мові означало «Дівчина молода». Дівчина прокинулась, хан схопив її і забрав із собою. Мати, побачивши це, опустилася на коліна і стала благати І Господа Бога захисту для своєї єдиної дочки. Раптом стало все чорне-чорне, загримів грім, затряслася, здригнулася земля, а потому все стихло... По небу! пропливали ніжні рожеві хмаринки. Лише курява здіймалась навкруги, і на полі стояла самотня вдова. Пішла вона плачучи по землі шукати свою дитину А в пам'яті лишилося одне — Україна, Україна. Йшла... З очей падали сльози. ! там, де на землю впала сльозинка, проростала квітка волошка. Мати йшла боса, збивала, колола ноги, і, де на землю падала крапля крові, виростали маки. Де пройшла мати по землі, так і стала та земля зватись Україною. — Чи сподобалась вам ця легенда? — Чому ж з'явилася назва «Україна»? ІІІ. Україна — незалежна держава Слово вчителя. — 24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави — України. З того дня минуло 25 років. За цей час наша держава, рівна серед рівних, увійшла в міжнародну співдружність. Воскресла наша національна свобода. Сьогодні ще багато труднощів у нашому житті. Процес державотворення ще продовжується, і від нас усіх залежить наше краще майбутнє. І нехай не буде серед нас байдужих у розбудові незалежної України. ІV. Робота над темою уроку. Зупинка 1. "Україна – наш спільний дім" - Кожна людина найбiльше любить той край, де народилася i живе. Кожен пишається своєю рiдною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще. - Як називається країна, в якій ми живемо? - Що ви знаєте про Україну? Повiдомлення учнiв.(Столиця,моря, річки, найбільші міста) — Кожна країна свiту обов’язково повинна мати свої символи. Що ж означає слово символ? (Символ — це умовне позначення якогось предмета, поняття чи явища.) — Україна також має свої символи. Герб України – тризуб на синьому тлі. Його запровадив ще князь Володимир Мономах. Якщо пильно придивитися до нього, то можна прочитати зашифроване слово "воля". - Що ви можете розповісти про прапор України?(Розповіді дітей) Синь українського неба і золото неозорих пшеничних ланів переніс наш народ на свій прапор. Ці кольори мають й інше значення – "мир" і "багатство", бо народ наш – мирний і працелюбний. - Гімн – найголовніша пісня країни. Вона виражає найсердечніші думки і прагнення народу. Його автори П.Чубинський і М. Вербицький. Усі визначні свята українського народу починаються і закінчуються урочистим виконанням Гімну України. (розповідь вчителя, розгляд малюнків, прослухати запис гімну України) Зупинка 2." Буковина – наш край". -Діти, а як називається най обласний центр? Хто знає, чому місто має таку назву? (Розповіді дітей)
Вчитель. Ви вже втомились і саме час нам зробити зарядку. Всі з-за парти піднялися, Ручки вгору й потяглися. Вправо, вліво нахилились, У віконце подивились. Пострибали, пострибали... І за парти посідали.
Зупинка 3. «Наша школа» Сьогодні ви і стали учнями вже 2 класу. Школа радісно вас зустріла і усміхається усіма віконцями до своїх любих дітей. А хто знає, чого навчає школа? (Відповіді дітей). 1-а дитина. Треба добре дітям знати, В школі вчать дітей читати, І писати будуть вчити, На екскурсії водити. 2-а дитина. Будуть вчити рахувати, Танцювати і співати. Нас навчать, як в світі жити, З усіма дітьми дружити. 3-я дитина. Вчать у школі працювати, Труднощі перемагати. Завжди правду говорити, В світі лиш добро творити. Вчитель. Школа — це не лише те приміщення, до якого ви щойно зайшли, — це велика країна Знань, країна дитинства і юності. Ви побачили, що тут навчаються не лише маленькі діти, але й дорослі учні. Всі школярі одержують відповідні знання, які просто необхідні для кожної людини. Маленькі вчаться читати, писати, рахувати, а старші пізнають секрети інших наук, але без уміння читати, писати і рахувати ніхто не може обійтися. Тому з цього починають усі учні. Саме з цього почнете своє навчання і ви.
Ви прийшли у клас, в якому будете навчатися. Вивчимо зараз вірш про наш клас: - Ось і школа , Ось і клас, Він давно чекає нас, Ми прийшли усі сюди, Щоб учитись і рости. ( повторюють хором, рядами, по одному 1-2 учні) Учитель – А хто з вас знає які вірші ? ( виходять перед класом і розказують вірші) Журавлик, з яким ми мандруємо, на крилах приніс вам подарунки. Щоб розгадати що заховано у торбинці, розгадаємо завдання. 1. Гра „ Хто швидше напише на дошці своє ім’я” (два учні виходять і пишуть)
2. Загадки - . Є дуже багато цікавих загадок. Відгадаємо дні тижня. Будете говорити всі разом відповідь, це дні тижня: Вранці ми із добрим ділом Привітали ........................... . Ніченька минула скоро, - Трудовий іде ................... . Спритна, вміла , молода, Вже настала ........................ . Дома скрізь кипить робота Як почався день - .............. . А субота з хлібом – сіллю Привела сестру - .................. . Ось і тижневі кінець Хто трудився – молодець. (поаплодуємо собі) А хто з вас знає яку загадку? А віршик? 3. Скласти з букв слово «Школа» 4. Порахувати скільки у нашому класі окремо хлопчиків та дівчаток . 5. Загадки про книгу V. Підсумок заходу. - Ось і закінчилася наш мандрівка. Отож, діти, школа — це велика країна, де діти здобувають знання, вчаться перемагати, творити, розкривають свої таланти і здібності. Найсвітліша дорога в світі — це дорога до знань, до школи. Пам'ятайте це, любі діти, Не забудьте цього ніколи! | |
Переглядів: 228 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |